Aralık Ayının En’leri

Müzik

Tuna: Köpek uçmak istemiş, birgün kargaya gitmiş. Karga ona anlatmış, bizimki de inanmış… diye devam eden ve çoook hoşumuza giden bir şarkı. Tuna okulda öğrenmiş, bize de öğretti.

Sava: Tik-Tak, diye bir şarkı tutturdu bu sıralar. Elinde mikrofon, şimdiden sahnelerde…

Yazar Anne: Kayahan’ın eski şarkıları. Yeni bir albüm çıktı, Kayahan’ın şarkılarını söylemiş birçok ünlü ve güzel ses. Ama niyeyse ben çok sevemedim onları, ama bana eski Kayahan şarkılarını dinlemem gerektiğini hatırlattı. Bu ay biraz Melankolik mi geçti ne?

Kitap

Tuna: Uçan Fantastik Makineler. 3 boyutlu bu kitabı alalı çok olmuştu, ara ara okuyordu Tuna. Bu ay daha çok okudu, çünkü yarış, birinci gelmek, hile yapmak gibi konular daha çok ilgisini çekiyor sanırım. Yarışan araçların tasarımları ise bir harika.

366164_2

Sava: Aç Tırtıl. Seviyor galiba bu kitabı. Bu sıralar sayı saymayı da çok sevdiğinden bol bol sayıyoruz bu kitapla. Zaten bilmeyenler için söyleyeyim, bu harika kitapla hem sayı sayıyoruz, hem günleri, hem meyveleri, yiyecekleri. Bir minik tırtılın kelebeğe yolculuğunu böylesine zenginleştirerek anlatan meşhur kitabı duymayan kaldı mı bilmiyorum.

Aç_Tırtıl_kitap_kapağı

Yazar Anne: İpekli Mendil. Bu ayın ve hayatımın kitabı. 4 yıldır beraber okuduğumuz, yazdığımız Yuvarlak Masa Yazarları ekibimizle ilk kitabımız, Yekta Kopan editörlüğünde bu ay raflarda yerini aldı. Bir değişik kitap bu kitap. Türk öykülerindeki nesnelerin, renklerin, mekanın ve bazı anların izini sürdük.  Maddelerden oluşan bir sözlük çıktı ortaya. Öyle bir sözlük ki içinde Türkiye var, ben varım, sen varsın.

684319_2

Oyuncak

Tuna: Bütün oyuncaklar. Bu ay Tuna’yla oyunlarımıza bütün oyuncaklar katıldı. En eski banyo oyuncaklarından tutun da en yeni arabalarına, transformersa, peluşlara, kuklalara kadar hepsini bir oyuna dahil edip sırayla oynattık. Bazen zor bir görev oluyor, kurbağadan başkası geçemiyor sudan, bazen kocaman bir peluş ayının yalnızlığına çözüm buluyor transformers. Sava’yı bile dahil edebiliyoruz bu oyunlara. Toys Story’i izlediğimde Andy’nin oyun oynama şekline hayran kalmıştım, biz de gelmişiz o döneme demek ki. Oyuncakların hakkını veriyoruz. Yaşasın oyun oynamak…

559785_10150658472644130_1690083887_n

Sava: O da abisiyle kurduğumuz oyunlara “Meyaba..” diyerek dahil olmak dışında hala tencere-tava.

En Sevdiğimiz Cümleler

Tuna: Kim benimle oyun oynamak isterse elime mum diksin.

Sava: Abi, gel!

Yazar Anne: Annecim, sen uyuduktan sonra gelicem, merak etme.

Film

Yazar Anne: Life of Pi

Life_of_Pi_2012_Poster

Yemek

Karnabahar Mücveri.

Nereye gittik?

Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde yaratıcı okuma atölyelerine katıldık Tuna’yla. O çocuklar için olana, ben büyüklere. Çok keyifli etkinliklerdi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s