Grip Salgını Sebebiyle Bu Hafta Kapalıyız.

thermometerBu hafta aktiviteler, oyunlar, günlük rutin, çocukla anne arasındaki iletişim gibi bütün konuları rafa kaldırdık.

Önce Tuna’yı, sonra beni ve en son olarak Sava’yı etkisi altına alan ve sağlam bir sarsmadan bırakmayan grip virüsü sebebiyle evimizde olağanüstü hal ilan edildi. Televizyon karşısında yemek yemekten tutun da kucakta uyumalara kadar çocukların istediği her şey yerine getirilmeye çalışıldı. Zordu, hala da zor. Biraz dinlenmeye, kendime gelmeye ihtiyacım var.

Nasıl bir gripmiş bu, bilelim de ona göre alalım önlemimizi derseniz kısaca bahsedeyim. Halsizlik ve baş ağrısıyla kendini belli eden hastalık kimisinde burun akıntısı, kimisinde öksürükle beraber seyredebiliyor. Üşümeyle başlayan kas ağrıları birkaç saat içinde ateşin çıkmasıyla daha dayanılmaz oluyor. İlk üç gün yüksek ateş, ilaçla bile kontrol edilemeyebiliyor. Hasta, iki günü yataktan hiç çıkmadan geçirebilirse çabuk atlatabilir. Dinlenmek en büyük ilaç. Bir de bol sıvı tüketmek. Bunlar bizim hastalıktan öğrendiklerimiz.

Sağlıkla kalın.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s