Doktor Kontrolü, 4.Ay

Burun Kanaması: Geçen sabah burnu kanadı. Yatakta 2. memeyi emdikten sonra mıkırdanıyordu, tam da bu sırada bir baktım dudağına doğru bir kan akıyor. Islak mendil ile sildik, başını aşağı eğdim. O sırada hemen bir google search yapıp kılcal damarın çatlamasından kaynaklı olabileceğini öğrendik. Soğuk pres yapılmalı, burun sıkılmalı, baş aşağı eğilmeliymiş böyle bir durumda. Yani içgüdülerim yine doğru çalışmış. Tabi canım eskiden google mı vardı? Bütün bu yararlı bilgiler fabrika ayarlarımızda var zaten. Doktora sorduk yine de neden olur diye, burun içinde kuruluk olmasına bağladı ve burnun içini nemlendiren bir solüsyon kullanmamızı önerdi. Araştırdım, ikna oldum ve kullandım.

Kulak arkasındaki tahriş: Sık rastlanılan bir durummuş, iyi kurula dedi.

Mama sandalyesi: Henüz oturtma dedi. Ancak arkaya doğru yaslanabilen bir modelse olur, dik oturması için henüz erken dedi.

Gündüz uykudan önce ağlama: Son günlerde yeni bir adetimiz var, gündüz uykularına geçmeden önce ağlıyor. Işık, gürültü olasılıklarını eledim, sallamak ve emzik de çözmedi durumu. Acaba aç mı diye bir düşünce belirdi bir arkadaşımla konuşurken. Doktor da onayladı bu durumu. Uyumadan önce de emzir gerekirse dedi. Halbuki biz EASY* şeklinde bir düzen kurmuştuk. Böyle yapınca kafası karışır mı acaba? Yine de ağlaması kesilecekse denemekte fayda var.

Diş: Hafif kabarmış ama hemen gelecek de diyemezmişiz. Bazen bu şekilde kabarık kalabiliyormuş uzun süre. Huzursuzlukları bundan da olabilirmiş.

Her şey yolundaydı, aşılarımızı olduk, döndük eve.
* EASY: Eating (Beslenme)-Activity (Oyun)-Sleeping (Uyku)-Your time (keyfinize bakın) Tracy Hogg’un kitabında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz..
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s